Pandrioszka

Inne książki autora:

Fascynujący opis przemian obyczajowych, społecznych i politycznych, które zaszły w Rosji w latach 90. Pandrioszka (czyli puszka pandory w matrioszce) to fascynujący opis przemian obyczajowych, społecznych i politycznych, które zaszły w Rosji w latach 90., próba określenia i pojęcia rosyjskiej inności.

Pandrioszka jest książką ważną i w wielu swoich fragmentach bardzo przejmującą. Czuje się za nią duży zapas wiedzy (...). Krystyna Kurczab-Redlich stara się przekazać rosyjską rzeczywistość tak, jak ją widzi człowiek myślący po rosyjsku, rozumujący po rosyjsku.
Ryszard Kapuściński
To książka niezwykła i bardzo interesująca. Na szczególną uwagę zasługuje - odmienny od dotychczasowych, głębszy i wspaniale napisany reportaż z Czeczenii.
Zbigniew Brzeziński
Takiej książki o Rosji jeszcze nie było. Niezwykle interesująca i - momentami, w niemal poetyckiej prozie reportażu z Czeczenii - nowatorska.
Czesław Miłosz
Książka jest wstrząsająca miejscami, nieraz wzruszająca, stale fascynująca - przez pasję do faktu, do ludzi, do miejsc. Książka fascynująca, ale i straszna - bo prawdziwa. Taką książkę trudno zapomnieć.
Bronisław Geremek