The Mary Cunnane Agency Literary Services and Representation (Australia)

Agencja Mary Cunnane została założona w 1999 r. i świadczy pełen zakres usług literackich, reprezentując swoich autorów zarówno w Australii, jak i za granicą.

Firma zajmuje się wysokiej jakości beletrystyką dla dorosłych oraz literaturą faktu. Do ich autorów zalicza się m.in. laureat Nobla w dziedzinie medycyny Peter Doherty, twórca "The Beginners Guide to Winning the Nobel Prize", historyk Iain McCalman i tacy powieściopisarze jak Kim Scott, Rodney Hall czy Adrian Hyland. Agencja nie reprezentuje książek science fiction, fantasy, romansów, literatury New Age, książek dla dzieci i młodzieży.
Mary Cunnane pracowała w branży wydawniczej od 1976 r., pełniła funkcje kierownicze w zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Australii. Przed założeniem agencji była wydawcą w Transworld (obecnie oddział Random House Australia). Przed przybyciem do Australii założyła firmę konsultingową, Cunnane Jordan Group, której klientami byli najważniejsi europejscy i amerykańscy wydawcy i czołowe amerykańskie uniwersytety i instytucje kulturalne.

Od 1976 do 1996 roku była wiceprezesem i redaktorem w W.W. Norton & Company w Nowym Jorku, gdzie była odpowiedzialna za pozyskiwanie, redakcję i publikowanie około dwudziestu książek rocznie.

Mary pracowała również w komitecie zarządzającym Sydney PEN Centre w latach 2001-2005 i jest członkiem i założycielem Australian Literary Agents' Association.

Katalog Dataikona sortowania
2013-10-01
2012-12-06
2012-10-17
2012-10-17